Forumul Rockerilor Vasluieni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Rockerilor Vasluieni

Ca la noi la nimenea!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 IDOL- Targoviste- trupa de gagici!

In jos 
+2
Valkiria
zOdiak
6 participan?i
AutorMesaj
zOdiak
Zdravăn
Zdravăn
zOdiak


Mesaje : 139
Data de inscriere : 28/05/2008
Localizare : Vaslui City

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 5:00 pm

http://www.myspace.com/trupaidol Hard Rock cu 4 fete din Targoviste!

Pe pagina fetelor scrie:
"IDOL inseamna o trupa de fete care canta rock. Ca orice formatie de hard'n'heavy care se respecta, cele patru fete petrec mult timp in sala de repetitii, imprima piese in studio si canta live pe scena.
Formatia s-a infiintat pe data de 11 noiembrie 2007, cand a avut loc prima repetitie a trupei. Primul concert a avut loc pe data de 24 decembrie 2007, in Targoviste, trupa cantand in deschidere la Incipient si Trooper. "

Nu va temeti, nu va temeti cheers Ce sa zic, mie-mi place ideea de trupa rock formata din gagici...Esti un prefacut, iar eu nu am vazut.... Laughing ... exista si lipsuri, puncte slabe, dar ca idee eu cred ca fetele trebuie sustinute! Imi place tipa de la chitara, suna chiar bine chitara ei!

Ce parere aveti?...
Sus In jos
Valkiria
Fecior
Fecior
Valkiria


Mesaje : 68
Data de inscriere : 11/05/2008

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 11:39 pm

aoleu....`nu imi spuneai cat de mult ma iubesti/ dar am vazut ca sunt simple povesti` ..mai...versurile is ..Andre Laughing
insa instrumentalul e cat de cat fain.. oricum vocea si versurile sunt la pamant.
Sus In jos
zOdiak
Zdravăn
Zdravăn
zOdiak


Mesaje : 139
Data de inscriere : 28/05/2008
Localizare : Vaslui City

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeLun Iun 30, 2008 8:04 am

Valkiria a scris:

oricum vocea si versurile sunt la pamant.

Very Happy ..Mm..vocea n-ar fi chiar rea, daca ne gandim ca fetele sunt la debut. Nu falseaza, nu ridica aiurea vocea, se limiteaza la exact cat poate si asta e un lucru fain. Textele sunt de pop, la fel si stilul de voce-refrene, dar sa nu uitam ca hard (glam) rock-ul e un gen accesibil si comercial, asta e reteta lui si a avut un succes demential in anii 80 si inceputul lui 90.
Ma gandesc la Vixen, o trupa celebra de gagici, au avut succes mare intr-o vreme, totusi primul album e slabut, nu straluceste cu nimic. Trebuie sa fii perseverent ca trupa, sa-ti inbunatatesti felul de a canta. Asta inseamna cativa anisori buni. Rareori auzi trupe de tineri debutanti care sa rupa cu primul album (de fapt nu-mi vine in minte nici macar 1 exemplu scratch )...
Sus In jos
strigat ragushit
Copchil
Copchil
strigat ragushit


Mesaje : 46
Data de inscriere : 12/05/2008

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeLun Iun 30, 2008 11:36 am

=))...=))..=))...=)).....ioi cat am mai putut sa rad..cand am ascultat....bre ce versuri....=))...
hai k sunt tari...=))
Sus In jos
Hultanu
Fecior
Fecior
Hultanu


Mesaje : 74
Data de inscriere : 19/05/2008
Localizare : Tara Berladnicilor

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeLun Iun 30, 2008 12:45 pm

astea-s produsul lui Adi Manolovici si al "scolii" lui de rock. Ma rog, nu stiu ce probe au trebuit sa treaca domnisoarele la domnu Manolovici ca sa le faca trupa Wink Eh, Duamnie ajuta!
Sus In jos
http://www.ashaena.com
Napasta
Zdravăn
Zdravăn
Napasta


Mesaje : 115
Data de inscriere : 19/05/2008
Localizare : Barlad

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeLun Iun 30, 2008 1:19 pm

O stiu pe bassista. Laura. Fata de treaba. Cat despre trupa... Nu va inteleg. Sunt la inceput. Tipa de la voce mai are oleaca de lucrat dar na... nu e chiar pe langa. Piesa Zborul suna super fain. Imi place mult. La cealalta... nu ma pronunt. No
Sus In jos
http://paradexul.blogspot.com/
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitimeMier Aug 27, 2008 12:07 pm

hmm nu prea ma pasioneaza pe mine trupele astea,dar frumoasa incercare,seamana a Vixen sau Heart Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Empty
MesajSubiect: Re: IDOL- Targoviste- trupa de gagici!   IDOL- Targoviste- trupa de gagici! Icon_minitime

Sus In jos
 
IDOL- Targoviste- trupa de gagici!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» _Dreamers_
» Trupa Heavy Vaslui
» inca o trupa buna! Graveworm
» Trupa Qeta in deschidere la RAVA!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Rockerilor Vasluieni :: Genuri și formații :: Formații din România-
Mergi direct la: