Forumul Rockerilor Vasluieni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Rockerilor Vasluieni

Ca la noi la nimenea!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
lord
Copchil
Copchil
lord


Mesaje : 45
Data de inscriere : 30/06/2008
Varsta : 36
Localizare : vaslui

top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Empty
MesajSubiect: top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)   top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 8:36 pm

1. metallica - Metallica

2. manowar - Warriors Of The World

3. iron maiden - The Number Of The Beast Twisted Evil

4. ozzy osbourne - No More Tears

5. ac/dc - Highway To Hell

6. guns 'n' roses - Appetite For Destruction

7. ac/dc - The Razor's Edge

8. ritchie blackmore - Stranger In Us All

9. alice in chains - Alice In Blunderland

10. black sabbath - Paranoid
Sus In jos
zOdiak
Zdravăn
Zdravăn
zOdiak


Mesaje : 139
Data de inscriere : 28/05/2008
Localizare : Vaslui City

top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Empty
MesajSubiect: TOP 10 HEAVY METAL   top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Icon_minitimeVin Iul 25, 2008 7:46 am

Hai ca-i bine, Mr. Lord (i) Basketball ...
Numai ca trebuie sa fac niste mentiuni: 1. Metallica- nu prea se incadreaza la heavy-metal (bine, nici departe nu-i), iar albumul la care te referi, scos in 1991, am impresia ca se intituleaza "The Black Album" Surprised . 2. la fel, Ac/Dc si GnR, nu prea sunt ele heavy metal, ci hard rock, dar hai, fie, doar nu zice nimeni ca topul asta e facut de experti, e parerea noastra, a tuturor. 3. Ei hai! Alice in Chains sunt grunge fara doar si poate, nu prea au treaba cu heavy-metal-ul, ba din contra, au starnit un val rebel (prin Seattle acolo) care a devenit mai tarziu plodu numit new metal. Sper ca nu te deranjeaza criticile mele, topul tau e ok, e al tau personal.

Deci topul meu ar fi:
1. Black Sabbath- Headless Cross 2. Judas Priest- Painkiller 3. Manowar- Warriors of the World 4. Running Wild- Port Royal 5. Ozzy Osbourne- No More Tears 6.Rainbow- Straight Between the Eyes 7. Lordi- The Arockalypse 8. Accept- Metal Heart 9. HammerFall- Legacy of Kings 10. Manowar- Fighting the World.
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Empty
MesajSubiect: Re: top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)   top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Icon_minitimeSam Iul 26, 2008 5:40 pm

nu e un top neaparat ca nu ma prea omor cu heavy da sa spun si eu.
1.Judas Priest -Painkiller
2.Manowar-Kings of Metal
3.Primal Fear-Primal Fear
4.Manowar-Louder Than Hell
5.Hammerfall-Crimson Thunder
6.Iron Maiden-Fear of the Dark
7.King Diamond-Abigail
8.Trooper-Trooper
9.Celelalte Cuvinte-Armaghedon
10.Iron Maiden-Brave New World

cam asa ceva:d
Sus In jos
lord
Copchil
Copchil
lord


Mesaje : 45
Data de inscriere : 30/06/2008
Varsta : 36
Localizare : vaslui

top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Empty
MesajSubiect: Re: top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)   top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Icon_minitimeLun Iul 28, 2008 10:33 pm

zOdiak a scris:
Hai ca-i bine, Mr. Lord (i) Basketball ...
Numai ca trebuie sa fac niste mentiuni: 1. Metallica- nu prea se incadreaza la heavy-metal (bine, nici departe nu-i), iar albumul la care te referi, scos in 1991, am impresia ca se intituleaza "The Black Album" Surprised . 2. la fel, Ac/Dc si GnR, nu prea sunt ele heavy metal, ci hard rock, dar hai, fie, doar nu zice nimeni ca topul asta e facut de experti, e parerea noastra, a tuturor. 3. Ei hai! Alice in Chains sunt grunge fara doar si poate, nu prea au treaba cu heavy-metal-ul, ba din contra, au starnit un val rebel (prin Seattle acolo) care a devenit mai tarziu plodu numit new metal. Sper ca nu te deranjeaza criticile mele, topul tau e ok, e al tau personal.

Deci topul meu ar fi:
1. Black Sabbath- Headless Cross 2. Judas Priest- Painkiller 3. Manowar- Warriors of the World 4. Running Wild- Port Royal 5. Ozzy Osbourne- No More Tears 6.Rainbow- Straight Between the Eyes 7. Lordi- The Arockalypse 8. Accept- Metal Heart 9. HammerFall- Legacy of Kings 10. Manowar- Fighting the World.

nu am nimic cu criticii....numai sa numi sara in cap tongue
na....atunci sai zic top 10 albums ever....
nu stiu cum sai spun...ca la mine intotdeauna vor fi conbinatii....nu pot sta pe acelasi gen
acdc...si ...g 'n' r au vocile cat de cat de metal...si am zis sa ii pun aici...
si am pus alice in ch...in top.. ca sunt cateva mel din album care leas pune in lista de metal cand evorba sa ascult numai metal...
Sus In jos
lord
Copchil
Copchil
lord


Mesaje : 45
Data de inscriere : 30/06/2008
Varsta : 36
Localizare : vaslui

top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Empty
MesajSubiect: Re: top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)   top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Icon_minitimeLun Iul 28, 2008 10:36 pm

chair ..si black album...stiu de asta....
dar am observat o chestie....multi au pus in loc de black album , metallica..nu stiu de ce dar am zis ca stie toata lumea de albumul sub denumirea asta... Razz ...de asta am denumit albumul asa...
Sus In jos
Continut sponsorizat





top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Empty
MesajSubiect: Re: top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)   top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta) Icon_minitime

Sus In jos
 
top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» anul heavy metal in romania
» Trupa Heavy Vaslui
» KAMELOT- heavy metal?..
» ThunderStorm- Heavy metal Bucuresti
» Albume noi 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Rockerilor Vasluieni :: Genuri și formații :: Heavy metal-
Mergi direct la: