Forumul Rockerilor Vasluieni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Rockerilor Vasluieni

Ca la noi la nimenea!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 anul heavy metal in romania

In jos 
+2
L0ST
svaltvinter
6 participan?i
AutorMesaj
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:15 pm

cele mai tari trupe de heavy ca tot vin in romania anul asta Iron Maiden ,Judas Priest,Manowar,Primal Fear,Metallica.care preferati din toate astea.??
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:16 pm

se mai stie ceva de Metallica ? Auzisem ca se confirmase, apoi se infirmase .. ?
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: heavy metal   anul heavy metal in romania Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:20 pm

da e sigur nici nu mai sunt bilete crek
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:25 pm

acum imi spui ? Crying or Very sad
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: heavy metal   anul heavy metal in romania Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:31 pm

da nu esti toata ziua pe metalhead trebuia sa vezi Laughing
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:35 pm

ultima oara cand am cautat de Metallica pe Metalhead era perioada in care se infirmasera venirea lor in tara. De atunci nu m-am mai interesat ..
Sus In jos
cradleofalex
Copchil
Copchil
cradleofalex


Mesaje : 19
Data de inscriere : 12/05/2008
Varsta : 34
Localizare : Vaslui

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Maiden, Metallica   anul heavy metal in romania Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 10:43 am

Eu ma duc la Maiden. Cine mai merge?
As vrea si la Metallica si cred ca o sa se mai suplimenteze locurile la Gazon B, ca doar e loc. Daca nu, fac rost de la cineva... Question
Sus In jos
http://cradleofalex.blogspot.com
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 1:01 pm

La Maiden canta Trooper cumva in deschidere ?
Sus In jos
cradleofalex
Copchil
Copchil
cradleofalex


Mesaje : 19
Data de inscriere : 12/05/2008
Varsta : 34
Localizare : Vaslui

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Maiden   anul heavy metal in romania Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 1:15 pm

L0ST a scris:
La Maiden canta Trooper cumva in deschidere ?
Da, si fiica basistului de la MAIDEN;)
Sus In jos
http://cradleofalex.blogspot.com
udarmada
Fecior
Fecior
udarmada


Mesaje : 52
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 2:01 pm

L0ST a scris:
se mai stie ceva de Metallica ? Auzisem ca se confirmase, apoi se infirmase .. ?
ce rocker esti daca nici acum nu stii ca biletele sunt deja sold-out??? LOL

acu' nu vreau sa fiu rau, dar pe vremea mea (anii '90, cand aveam si eu varsta voastra) eram numai urechi pe la radio si prin reviste sa vedem ce se mai intampla. voi aveti net si tot nu sunteti informati!!!
Sus In jos
http://www.treibetivi.net
udarmada
Fecior
Fecior
udarmada


Mesaje : 52
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 2:02 pm

cradleofalex a scris:
L0ST a scris:
La Maiden canta Trooper cumva in deschidere ?
Da, si fiica basistului de la MAIDEN;)
da.. trupa fiicei bassistului de la maiden e de tot cacatul. credeam ca numai la noi e cu pile, da' se pare ca si la altii e.
Eu am fost anul trecut la un concert Maiden in Ostrava, Cehia. Daca va intereseaza, puteti citi aici: http://www.treibetivi.net/2007/06/07/iron-maiden-live-in-ostrava/
Sus In jos
http://www.treibetivi.net
Hellena
Copchil
Copchil
Hellena


Mesaje : 24
Data de inscriere : 12/05/2008

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 6:49 am

nu s-a anulat Metallica: http://www.metallica.com/page.asp?id=13367
Concertul e pe 23 iulie la stadionul Cotroceni, accesul pe stadion se face incepand de la ora 16:00 si concertul incepe de la 20:00; in deschidere din cate stiu vor canta cei de la The Sword; biletele de la gazonul A s-au epuizat cel mai repede, pe myticket nu mai sunt bilete de vanzare , so cred ca s-au epuizat :-?? am auzit ca cele de la gazon A se vand cu 4 mil daca vrei sa cumperi de la cineva Shocked
Cine mai merge la Metallica?
Sus In jos
Lars Andrew
Fecior
Fecior
Lars Andrew


Mesaje : 82
Data de inscriere : 12/05/2008
Varsta : 35
Localizare : Right behind you!

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 11:02 am

din cate am inteles concertul cu manowar a fost anulat!...
Sus In jos
Hellena
Copchil
Copchil
Hellena


Mesaje : 24
Data de inscriere : 12/05/2008

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 12:45 pm

Biletele la Metallica suplimentate! Organizatorii concertului Metallica au anuntat urmatoarele: Concertul Metallica, de pe 23 iulie, va umple pana la refuz Stadionul Cotroceni, biletele fiind o raritate inca din prima saptamana de la punerea acestora in vanzare! Cum majoritatea categoriilor sunt sold-out de mai bine de o luna, exista o veste buna pentru fanii care nu si-au cumparat inca bilete: initial retinut din motive de productie, un numar limitat de 500 de bilete va fi pus in vanzare in noaptea de 14-15 mai 2008, incepeand cu ora 12 PM pe myticket.ro. Biletele suplimetate se pare ca vor fi cele de la gazon B si Tribuna 1.
Sus In jos
cradleofalex
Copchil
Copchil
cradleofalex


Mesaje : 19
Data de inscriere : 12/05/2008
Varsta : 34
Localizare : Vaslui

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Metallica   anul heavy metal in romania Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 12:51 pm

Cele de la gazon B is deja epuizate si abia s-au pus in vanzare... Rolling Eyes
... si se termina acusi si astea de la Maiden http://www.metalhead.ro/Stire-Trei_sferturi_din_biletele_la_Iron_Maiden_sold_out-8026.html
Sus In jos
http://cradleofalex.blogspot.com
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitimeMar Feb 24, 2009 5:08 pm

nu au mai venit Manowar in 2008 da vin anu asta la BestFest cu Motorhead Twisted Evil .
Sus In jos
Continut sponsorizat





anul heavy metal in romania Empty
MesajSubiect: Re: anul heavy metal in romania   anul heavy metal in romania Icon_minitime

Sus In jos
 
anul heavy metal in romania
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» top 10 albume heavy metal - topul meu....indecis(se schimba de la zi la alta)
» Trupa Heavy Vaslui
» KAMELOT- heavy metal?..
» ThunderStorm- Heavy metal Bucuresti
» NEW METAL (Nu Metal)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Rockerilor Vasluieni :: Genuri și formații :: Heavy metal-
Mergi direct la: