Forumul Rockerilor Vasluieni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Rockerilor Vasluieni

Ca la noi la nimenea!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Empty
MesajSubiect: Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie   Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Icon_minitimeVin Oct 01, 2010 12:41 pm

Concert Ska in Pub Rocambole pe 14 octombrie.
Ora:20:00
Intrare:10 lei

Trupe:

-DiscoBalls: Ska / soul / surf / garage punk (CZ)
www.discoballs.cz

- Ska Fara Trompete: Dub / Punk / Ska (Iasi)
http://www.myspace.com/skafaratrompete



After Party Ska&More


Ultima editare efectuata de catre svaltvinter in Sam Oct 02, 2010 11:12 am, editata de 1 ori
Sus In jos
zOdiak
Zdravăn
Zdravăn
zOdiak


Mesaje : 139
Data de inscriere : 28/05/2008
Localizare : Vaslui City

Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Empty
MesajSubiect: Re: Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie   Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Icon_minitimeSam Oct 02, 2010 9:31 am

Nu stiu dacă va confirma Qeta, deocamdată sunt într-o pauză strategică.
Sus In jos
zOdiak
Zdravăn
Zdravăn
zOdiak


Mesaje : 139
Data de inscriere : 28/05/2008
Localizare : Vaslui City

Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Empty
MesajSubiect: Re: Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie   Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Icon_minitimeMar Oct 12, 2010 12:24 pm

Interesantă trupa asta din Cehia, DiscoBalls! Mergem să-i vedem, sunt sigur că va suna bine, cel putin mai bine față de alte trupe aduse so far in RockamboLe!

PS: sper că vin cu tobele lor... Surprised
Sus In jos
zOdiak
Zdravăn
Zdravăn
zOdiak


Mesaje : 139
Data de inscriere : 28/05/2008
Localizare : Vaslui City

Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Empty
MesajSubiect: Țigările și bricheta lui Boloc au făcut toți banii   Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 8:21 am

Like a Star @ heaven Minireportaj, Show Ska în RockamboLe

Foarte frumos, numai că ziua aleasă (Joi) nu a fost prea inspirată prin urmare publicul a fost mai puțin numeros dar inimos! Laughing
Nu știu de ce a început abia la ora 22 (în loc de 20), dar așteptarea ne-a fost răsplătită cu prima parte a showului, Ska Fără Trompete (IS), capabili să ne amuze și să incingă atmosfera. Repertoriul lor este deja cunoscut după ultima apariție la Camp Rock Vaslui. Amintesc hiturile Laughing Teoleu teoleu teoleu Poliția și Dăte-n pwla mea că dorm! ska agresiv și nonconformist cu averse de punk predominant.

a doua parte a showului a fost Ska cu Trompete (de data asta Razz ), în persoana ultrasimpaticilor cehi de la DiscoBalls cu un trio de trompete spartan, chitara, bass, un tobosar și o vocalista foarte draguță în rochia sa roz. Genul de trupă de tavernă, cu mici, grătare, bere și voie bună. Au început cu "Bitter Song", foarte ritmati, multă energie, cu un public în față acolo foarte degajat și multă susținere, cehii DiscoBalls ne-au cântat o oră (cu aproximație) și chiar au fost bisați la final (au mai cîntat 3 piese), cd -uri de vânzare, nu știu after party (am plecat, servici a 2 a zi, nașpa zi Joi!), sper că s-a mai stat, au fost foarte dulci și simpatici. Îi pup de aici din birou!! :-* Aștept poze, dacă aveți postați vă rog!!

Noutate: boxe amplificare scenă au fost mutate f. inspirat în partea cu tv-ul, in spatele gardului acela chic. E best acolo, lângă ușa era cam sărăcie. Sunet asigurat de Iulian Florea- Vox.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Empty
MesajSubiect: Re: Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie   Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie Icon_minitime

Sus In jos
 
Concert Ska in Rocambole pe 14 octombrie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Concert in Pub Rocambole pe 8 oct.
» Concert Folk in Pub Rocambole 27 Dec
» concert Vineri 19 feb.Pub Rocambole de la ora 21:00.
» concert Qeta in Rocambole
» Rockoteca !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Rockerilor Vasluieni :: Rock în Vaslui :: Concerte-
Mergi direct la: