Forumul Rockerilor Vasluieni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Rockerilor Vasluieni

Ca la noi la nimenea!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Rockoteca !

In jos 
+13
zOdiak
Individ_KoRn
Hultanu
death_killer
Lars Andrew
udarmada
schakal
sid
haka_666
Valkiria
Rad Urs
svaltvinter
L0ST
17 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 4:05 pm

Propun sa vorbim cu primarul ... il sustinem la alegeri ! Very Happy
Cine candideaza ? scratch
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: rockoteca   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 4:10 pm

nu stiu daca poate face mare lucru primarul.cred ca ar trebui sa ne interesam si noi de loc.macar inchiriem la sfarsitul saptamanii ceva. Very Happy
Sus In jos
Rad Urs
Admin
Admin
Rad Urs


Mesaje : 101
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 38
Localizare : Lângă pădure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 4:15 pm

E o idee cu primarul. Am mai zis - unul care e in TSD sau cunoste pe cineva din TSD (Tineretul social-democrat) sa vb cu primarul si poate poate se rezolva ceva.
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: rockoteca   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 4:19 pm

pai daca e asa hai sa vb cu el sa ne mobilizam ca murim aici.
Sus In jos
Valkiria
Fecior
Fecior
Valkiria


Mesaje : 68
Data de inscriere : 11/05/2008

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:48 pm

mmm... ar fi o idee f buna affraid yay!...in sfarsit se gandeste cineva la o solutie mai serioasa.. poi da,dar...de la vorbe pana la fapte.. e cale lunga..
Cand mergem ?! bounce
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 5:51 pm

pai dupa alegeri propun eu, adica ... acum nu putem merge la unul dintre candidati si sa-i spunem "stiti aveti sprijinul nostru" . Daca nu iese respectivul la care ne ducem?
Sus In jos
haka_666
Copchil
Copchil
haka_666


Mesaje : 19
Data de inscriere : 11/05/2008
Localizare : seku

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:43 pm

wa da ce ziceti de inchirierea cantinei de la vale de la mincu ?? unde s-a facut asta vara?? Suspect
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 6:47 pm

Ar fi o idee si asta, dar trebuie sa ne gandim la ceva permanent ...
Sus In jos
sid
Copchil
Copchil
sid


Mesaje : 15
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 39
Localizare : IN CIMITIR

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 7:06 pm

NU VA MAI FACETI GRIJI O SA FIE ROCKOTECA SI LA NOI
Sus In jos
http://www.inteligenta.net
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 7:09 pm

daca stam si ne uitam asa nu o sa fie Smile e logic sa ne facem griji ...
Sus In jos
haka_666
Copchil
Copchil
haka_666


Mesaje : 19
Data de inscriere : 11/05/2008
Localizare : seku

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 7:24 pm

L0ST a scris:
Ar fi o idee si asta, dar trebuie sa ne gandim la ceva permanent ...
depinde daca vb cu aia si inchiriezi la fiecare sf de saptamana pui mei ar fii
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 7:25 pm

nu vorbeam de inchiriat aici Smile
Sus In jos
haka_666
Copchil
Copchil
haka_666


Mesaje : 19
Data de inscriere : 11/05/2008
Localizare : seku

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 7:58 pm

poi asa plm hai sa vedem daca s-ar putea redeschide vechea rockoteca!!! sa vb cu autoritatile sau al cui mai este spatiul .... stie cineva??
Sus In jos
schakal
Copchil
Copchil
schakal


Mesaje : 38
Data de inscriere : 11/05/2008

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 9:54 pm

Ursule dar de cand sustii tu social-democratii?
Oricum primarul n-o sa mai fie primar peste o luna.
Sus In jos
udarmada
Fecior
Fecior
udarmada


Mesaje : 52
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 10:02 pm

pana mea.. daca voi ganditi asa, cum vreti sa va iasa ceva? e economie de piata, nu trebuie sa va plangeti pe la primarie sau alte institutii. Daca chiar vreti sa faceti ceva, parerea mea e ca trebuie sa va adunati mai multi (cel putin 30-40) si sa vedeti daca chiar se vrea asa ceva. Apoi sa gasiti un spatiu nu prea mare, dar nici mic in care puteti face si sa-l inchiriati. Daca e vreun bar, cu atat mai bine. Parerea mea e ca am ajuns totusi la stadiul in care suntem destul de civilizati incat sa nu distrugem un local din teribilism.

Pe vremuri (adica acum 10 ani si mai mult) s-a facut rockoteca in mai multe locatii si mereu s-a platit chirie, nu am stat sa ne milogim la nimeni. Intr-un bar e cel mai bine, pentru ca si proprietarul ar avea de castigat din consum, iar voi ati plati chirie mai mica.
Alt sfat ar fi sa puneti muzica diversificata. In momentul in care se pune aceeasi muzica mereu se ajunge la plictiseala si automat la disparitia rockotecii. Daca e posibil, incercati sa aduceti o trupa-doua de prin Iasi, trupe mici underground, dar sa fie halca. Si daca exista trupe si in Vaslui, cu atat mai bine.
Stiu ca nu e usor sa faci asa ceva in Vaslui, dar daca v-ati implica mai multi si mai mult totul e posibil. Acum e mult mai usor decat acum 10 ani.

Cea mai misto perioada a fost cand faceam rockoteca la Rotiseria din piata centrala. Acum e un second hand acolo, daca am memoria buna. Era full aproape tot timpul. Muzica era foarte misto, vodca si berea erau ieftine. Au fost si batai cu cocalari, dar putine. A fost si un concert din ce-mi amintesc, cu o trupa din Iasi. O faza amuzanta a fost intr-o seara cand ma dusesem sa pun sculele si rotiseria era plina de mosnegi cu vodca in fatza... am pus statia si boxele si am bagat niste Prodigy. Mosnegii nu s-au simtit... erau linistiti. Am stat la sfat cu Gica (imposibil sa nu-l stiti) si am hotarat sa punem niste Pungent Stench (trupa de death metal), moment in care toti mosnegii s-au ridicat si au plecat injurandu-ne Very Happy
Sus In jos
http://www.treibetivi.net
schakal
Copchil
Copchil
schakal


Mesaje : 38
Data de inscriere : 11/05/2008

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 10:07 pm

Mi-aduc si eu aminte faza cu Pungent Stench la Rotiserie dar cred ca totusi au ramas vreo doi betzivoi care ne ignorau complet. Ei aveau alte proprietati Smile)
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 10:10 pm

SOIA a scris:
am hotarat sa punem niste Pungent Stench (trupa de death metal), moment in care toti mosnegii s-au ridicat si au plecat injurandu-ne Very Happy

Laughing Laughing Era inca una sa se apuce de hardat

Cat despre rockoteca, da, ne trebuie adunat tot grupul sa stabilim ce si cum
Sus In jos
Rad Urs
Admin
Admin
Rad Urs


Mesaje : 101
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 38
Localizare : Lângă pădure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 10:16 pm

schakal a scris:
Ursule dar de cand sustii tu social-democratii?
Oricum primarul n-o sa mai fie primar peste o luna.

Is cu Iliescu pân' la moarte! Na, am zis si eu poate are cinevo vreo ''relatie'' ceva Smile.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Rockoteca - mod   Rockoteca ! Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 12:33 am

Sincer:

Nu imi place ideea de a vorbi cu cineva de la conducere sau de la un partid. Deja am intra in campania electorala si ne-am vinde voturile Exclamation (vorba vine) [[nu-mi doresc sa vad pe nimeni ca tinerii de la penele care se vand si pe o bere daca e de la partid ]]


Pana la urma trebuie facuta cheta pentru a inchiria ceva. Oameni la secu sunt: punkisti metalisti hardcoristi blackeri deatheri... se au in comun. Cocalaristi sa nu fie si distractie e.
Sus In jos
Lars Andrew
Fecior
Fecior
Lars Andrew


Mesaje : 82
Data de inscriere : 12/05/2008
Varsta : 35
Localizare : Right behind you!

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 2:02 pm

nu prea vad pe cineva in vaslui sa ne ajute sa rezolvam aceasta mare problema...pentru ca toti, din cate se vede, striga dupa noi "satanistii!" si tot felul prostii...bla bla bla...(io unu m-am cam obisnuit)...pana si la primar daca ajungi sa ii ceri asta se uita la tine ca la masini straine si neaga din prima... PAREREA MEA!... dar totusi, merita incercat!... INCERCAREA MOARTE N-ARE!...
Sus In jos
Valkiria
Fecior
Fecior
Valkiria


Mesaje : 68
Data de inscriere : 11/05/2008

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 4:49 pm

"Parerea mea e ca am ajuns totusi la stadiul in care suntem destul de civilizati incat sa nu distrugem un local din teribilism"..SOIA
mm...stai linistit ca nu suntem teribilisti (si vorbesc in numele majoritatii)...si nu se pune problema de asta, in niciun caz...
acum sa iti fac o mica prezentare a asa zisei `generatie de rockeri din secu`(ca sa nu iti faci o impresie gresita) oricum..nu suntem asa multi precum ati fost voi... dar avem aceleasi nevoi si dorinte pe care le-ati cunoscut cand aveati aceleasi varste..acum sa dam intr-o oarecare masura dovada de egalitate, chiar daca nu suntem la aceeasi varsta..si sa nu incepem sa vorbim de sus..
dupa cum spuneam..suntem (intr-adevar, putini ditre noi) asa cum ati fost si voi.. atunci erau alte vremuri, vremuri mai bune..acum sunt felurite influente ceea ce imputineaza si mai mult oamenii cu adevarate conceptii..si oameni care nu asculta o anumita muzica pt ca au auzit ca e `cool` sau... ca poate mai atrage putin atentia celorlati..
am deviat mult de la subiectul principal..dar m-am simtit oarecum `intepata` de cuvantul `teribilism` si de aceea am tinut sa fac aceasta precizare...
Sus In jos
udarmada
Fecior
Fecior
udarmada


Mesaje : 52
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeLun Mai 12, 2008 7:36 pm

nu am vorbit de sus si nici n-o s-o fac... daca ai observat am scris "suntem", deci ma includ printre voi. din pacate nu va cunosc si n-as avea prea mult timp sa o fac, pentru ca vin prea rar pe acasa acum.
oricum, daca e nevoie de vreo idee va ajut cu placere.
Sus In jos
http://www.treibetivi.net
death_killer
Vizitator



Mesaje : 3
Data de inscriere : 12/05/2008
Localizare : WASLUI CYTY

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:16 pm

DE CANDIDAT CANDIDEAZA EI MAI MULTI INSA UN LUCRU E CERT : IESE PAVAL CARE E OMU LU CRISTEA DECI DACA ARE CINEVA INITIATIVA PRECTICA DE A VORBI CU CEI CARE SE VAD VIITORI PRIMARI LA EL TREBUIE MERS.
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:44 pm

Parerea mea e ca tot Paval va iesi, dar totusi nu inteleg ce treaba are cu Cristea ?
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitimeMar Mai 13, 2008 4:49 pm

au supt de la tata pana la 7 ani amandoi Twisted Evil
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rockoteca ! Empty
MesajSubiect: Re: Rockoteca !   Rockoteca ! Icon_minitime

Sus In jos
 
Rockoteca !
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» sugestii pt. loc de rockoteca?
» Rockoteca in Barlad, BT (Nea Nelu) - 27 decembrie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Rockerilor Vasluieni :: Rock în Vaslui :: Rockotecă-
Mergi direct la: