Forumul Rockerilor Vasluieni
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Forumul Rockerilor Vasluieni

Ca la noi la nimenea!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Metal Polonez

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitimeVin Mai 30, 2008 12:03 pm

black metal polonez.mi se par prea tari trupele poloneze,trupe precum Behemoth,Lux Occulta,Graveland,Infernal War,Luna Ad Noctum,Vesania,Absurd,Astaroth,Asgaard si multe altele.
Sus In jos
L0ST
Bătrân
Bătrân
L0ST


Mesaje : 338
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 35
Localizare : In pãdure

Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Re: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitimeVin Mai 30, 2008 1:22 pm

is belea trupele mentionate, dar ... Smile eu am albumul Ad Sidera, Ad Infinitum de la Asgaard... suna bine, dar nu e chiar black Cool
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Re: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 3:48 pm

pai bine ca mai toate au influente si ceva symphonic pe acolo
Sus In jos
strigat ragushit
Copchil
Copchil
strigat ragushit


Mesaje : 46
Data de inscriere : 12/05/2008

Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Re: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitimeMier Iun 04, 2008 8:11 pm

f frumos..suna..lux occulta.. ..plashe mult..si behemoth de asemenea...in rest..ce-ai scris..pe..acolo..nu..prea..am ascultat..
Sus In jos
svaltvinter
Bătrân
Bătrân
svaltvinter


Mesaje : 491
Data de inscriere : 11/05/2008
Varsta : 34

Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Re: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:36 am

Luna ad Noctum-Dimness in Me.e super piesa ascultati-o. Twisted Evil
Sus In jos
SlavesShallServe
Vizitator
SlavesShallServe


Mesaje : 5
Data de inscriere : 23/02/2009
Localizare : Iasi

Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Re: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 12:49 pm

Behemoth apare ca o trupa incadrata in "blackened death metal" va pune bazele metalului extrem intr-una din tarile cele mai conservatoare din punct de vedere al religiei din Europa=> Polonia. Cu o discografie care abunda in teme mitologice (nu de alta insa liderul band-ului a terminat 6 ani de istorie + unul de latina) in 2008 primeste recunoasterea videoclipului "At the left hand ov God" ca cel mai bine realizat metal video.
Pentru cine este interesat un scurt link care sa va lamureasca statut-ul unei trupe extreme metal in peisajul muzical al Poloniei...dar compensat de impactul aceleiasi trupe peste granita => https://www.youtube.com/user/Soel7
Sus In jos
Continut sponsorizat





Metal Polonez Empty
MesajSubiect: Re: Metal Polonez   Metal Polonez Icon_minitime

Sus In jos
 
Metal Polonez
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» NEW METAL (Nu Metal)
» Thrash metal anyone?
» brutal death metal
» Doom metal
» anul heavy metal in romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Rockerilor Vasluieni :: Genuri și formații :: Black metal-
Mergi direct la: